נכשלתם בתאוריה? מה עושים עכשיו?

מבחן התאוריה, הוא מבחן נהיגה עיוני הכולל 30 שאלות אמריקאיות, ואורך כ- 40 דקות. במהלך המבחן יש לענות נכונה על 26 שאלות מתוך ה- 30, מה שאומר שאם טעיתם בחמש שאלות, נכשלתם בבחינה.

אם נתרגם זאת לציון – כדי לעבור מבחן תאוריה עליכם להוציא ציון 86.6% ומעלה – וזה לא תמיד פשוט!

השאלות של מבחן התאוריה נבחרות באופן אקראי מתוך מאגר שאלות נרחב הכולל 1,800 שאלות, ואתם תגלו אם עברתם את המבחן או לא באותו היום, שכן את התוצאות תקבלו בכתב, בתום הבחינה. ישנם אנשים שעוברים תאוריה בפעם הראשונה, בעוד שאחרים יכשלו. אם נכשלתם במבחן, ואתם רוצים לדעת מה באפשרותכם לעשות, ריכזנו לכם את התשובות לשאלות החשובות.

איפה נבחנים?

את המבחן ניתן לעבור במסגרת לימודי חינוך תעבורתי בכיתה י' בתיכון, או באופן עצמאי דרך משרד הרישוי. לנסוע בזהירות

באתר של מבחני התאוריה מופיעים כל המרכזים שבהם ניתן לעבור בחינת תאוריה, לרבות שעות הפתיחה, כתובות ואמצעי יצירת קשר. אפשר להירשם למבחן מראש באופן מקוון ולהעביר תשלום באמצעות כרטיס אשראי, מומלץ שתגיעו למרכז הבחינה רבע שעה לפני תחילת המבחן.

על מה נבחנים?

מבחן התאוריה כולל שאלות בתחומים הבאים:

  • תמרורים
  • חוקי תנועה
  • הכרת הרכב
  • בטיחות

לכן כאשר לומדים תאוריה אלו הנושאים שיש להכיר. באופן כללי ניתן לתרגל באמצעות מבחנים המדמים את מבחן התאוריה עם שאלות מהמאגר של משרד התחבורה המופיעות באתר או לעבור קורסים שונים.

נכשלתי, מתי ניתן לגשת למבחן נוסף?

אם נכשלתם בתאוריה תוכלו לגשת למבחן נוסף כבר ביום למחרת, ללא תקופת המתנה בין מבחן למבחן. תוכלו לגשת יום אחר יום, כמה פעמים שתרצו כדי לעבור את המבחן.

יחד עם זאת, מומלץ שלא לגשת למבחן למחרת, אלא לתרגל וללמוד שאלות בתאוריה כמה ימים נוספים לכל הפחות, או עד שתרגישו שאתם מוכנים ורק אז לגשת, מה גם שכל מבחן תאוריה כרוך בתשלום. מעבר לכך, אם תאפשרו לעצמכם ללמוד תרגישו בטוחים יותר, תכירו את החומר יותר טוב, תתנסו ביותר שאלות מתוך המאגר של משרד התחבורה ותגדילו את הסיכוי לעבור בפעם השנייה.

כמה עולה כל מבחן תאוריה?

נכון לשנת 2022, המחיר של אגרת מבחן תאוריה הוא 68 ₪. מעת לעת ייתכן שיהיו שינויים קלים במחיר, לכן אם תרצו לדעת מהו המחיר המדויק תוכלו להתעדכן ברחבי הרשת, באתר התחבורה או באתר מבחני התאוריה.

מכיוון שהמבחן כרוך בתשלום, כדאי להגיע אליו כמה שיותר מוכנים ולעבור בפעם הראשונה, וכך לחסוך תשלום נוסף. אם נכשלתם, הקדישו זמן לתרגל וללמוד עד שתרגישו שאתם מכירים ויודעים את החומר, ורק גשו למועד חדש. לימודי נהיגה

הידעתם? אפשר לערער על תוצאות מבחן התאוריה

את תוצאות המבחן מקבלים ביום המבחן בו במקום. אתם מקבלים את הטופס המקורי הכולל את התוצאות כך שאתם יכולים לראות בעצמכם היכן טעיתם. במידה ותרצו לערער על התוצאות תוכלו לעשות זאת במשרד הרישוי, במחוז שבו ביצעתם את המבחן.

ובאופן כללי – תמיד כדאי לעבור קורס מקצועי להכנה לתאוריה שיעזור לכם לעבור את המבחן בקלות בפעם הראשונה!