איך ניתן לדעת את מהירות הנסיעה ללא תמרור?

זאת שאלה חשובה ומעניינת.

ברוב המקרים, אנשים יודעים מהי מהירות הנסיעה באמצעות שלושה גורמים עיקריים: רוחב הכביש, תאורה, וסימנים נוספים בכביש.

תמרור מהירות נסיעההנה כיצד כל אחד מהם יכול להשפיע על היכולת לזהות מהירות נסיעה:

  1. רוחב הכביש:

   – קווי נתיב : הנתיב השמאלי בכביש הוא המהיר יותר ומשמש בעיקר לעקיפה, הנתיב הימני הוא האיטי יותר.

   – נתיבים שמסומנים בסימנים : ברוב המקרים, סימנים כדוגמת "70" או "90" יספרו לכם מהי המהירות המומלצת עבור הנתיב הספציפי. בדרכים מהירות יכולה להיות מגבלה מסוימת על המהירות והיא תסמוך בדרך כלל ע״י תמרור.

  1. תאורה:

   – תאורת הכביש: מהירות הנסיעה בדרך יכולה להשתנות לפי רמת התאורה שבה. בדרכים שבהן יש תאורה וניתן להבחין בפרטים ברורים יותר ניתן לנסוע במהירות המומלצת אבל אם אתם בכביש שבו אין תאורה ונורא חשוך ההמלצה היא לנסוע מתחת למהירות המותרת.

  1. סימנים נוספים:

   – סימנים של תנאי הדרך : תנאי הדרך כגון גשם, או אפילו פקק תנועה יכולים להשפיע על המהירות המומלצת. סימני התנאים המיוחדים עשויים להורות על הצורך להפחית מהירות נסיעה.

כאשר אתם לא רואים תמרור או סימן בכביש או תמרורי מהירות, אתם יכולים להשתמש בידע שלכם ובניסיון שלכם בכביש ובשיקול דעת הבריא שלכם לגבי מהירות הנסיעה.

תנועה בפקקהנה כמה טיפים נוספים כיצד לדעת את מהירות הנסיעה בכביש ללא תמרורים:

  1. הסתכלות סביבתית: הסתכלו בצורה יסודית על הסביבה שלכם שאתם נוהגים. הסתכלו במראות, הקשיבו לסביבה ולרעשים, אם יש רכב שמנסה לעקוף תנו לו.. וכו
  1. הקשיבו לרעשי מנוע: ברוב המקרים, אם יש רעש מוזר מהמנוע אם הוא מתאמץ מידי אולי זה כי אנחנו נוסעים מהר מידי אז שווה להאט.
  2. התחשבות בתנאי הדרך: כבישים מסוימים יכולים להיות עם תמרורי מהירות או תמרורים אחרים כמו עבודות בכביש ועוד, ובמקרים כאלו תמיד עדיף להתחייב לחוקי התנועה ולהתייחס לתנאי הדרך.
  3. היו ביקורתיים: חשוב לשים לב לתנועה ולהיות ערים לכל שינוי חשוב בתנאי הדרך או בתנועת הרכבים מסביבך.
  4. שמירת מרחק: תמיד שמרו על מרחק מהרכב, תראו מה המרחק ביניכם לרכב הבא כדי לקרוא את המהירות בכביש.

חשוב לציין שגם אם תשתמש בכל הרמזים הללו, עדיין יש להקפיד על הגיוניות ובטיחות בנסיעה, ולעדן את מהירות הנסיעה כשצריך. התחייבות לתמרורי מהירות נסיעה תמשיך לשמור על בטיחותכם ועל תקנות התנועה, ויש להם תפקיד מרכזי במניעת תאונות דרכים.

למרות כל המידע הזה, חשוב לזכור שמהירות הנסיעה המומלצת תלויה בגורמים רבים עליהם אתם לומדים בתאוריה וניתן לשנותה על פי התנאים והסיטואציה בכביש. תמיד חשוב להיות מוכן להתאים את מהירות הנסיעה לתנאי הדרך המשתנים ולשמור על בטיחות בכביש.