באילו אביזרים מותר או אסור להשתמש בזמן טסט?

אז אם אתם מתכננים לגשת לטסט כדי לקבל רישיון נהיגה, חשוב לדעת אילו אביזרים מותרים ואילו אסורים לשימוש בהם במהלך מבחן הנהיגה. החוקים וההנחיות עשויים להשתנות ממקום למקום, אך הכלל הכללי הוא שעליכם למנוע שימוש בכל אביזר שיכול להשפיע עליכם בצורה שתמנע מכם לבצע את המבחן בצורה נכונה ובטוחה.

להלן כמה דוגמאות לאביזרים ואמצעים שעשויים להיות רלוונטיים בזמן הטסט:

  1. GPS (מערכת ניווט): במהלך הטסט. הטסטר משתמש בטאבלט שבו יש מערכת GPS שבעצם מחשבת לכם את המסלול באופן אוטומטי וידוע כבר לפני הטסט.
  1. מראות נוספות: השימוש במראות נוספות המותקנות ברכב, כמו מראות צדדיות ומראות אחוריות, מותר ברוב המקומות. כך תוכלו לדעת את סביבת הרכב בצורה הטובה ביותר.
  2. חיישני רוורס (מצלמת רוורס): השימוש בחיישני רוורס מותר, אך אל תסתכלו על המסך בזמן הנהיגה. השימוש במצלמת רוורס עשוי לסייע בראיית אחורה בזמן חנייה ויציאה ממנה.
  3. מוביליי ואביזרים דומים: ברוב המקומות, אין צורך להשתמש במוביליי רכבים או באביזרים אחרים במהלך הטסט. יש להתרכז בנהיגה בלבד ולא להפריע בשום צורה למבחן.

שימוש במצלמת רוורסחשוב לזכור שגם אם משתמשים באביזר כלשהו שהוא מותר, עליך להשתמש בו בצורה כזאת שלא תפגע בך במבחן. עבירה על ההנחיות עשויה להפריע לכם במבחן. לכן, תמיד יש להיעזר באביזרים בצורה אחראית בכפוף למורה הנהיגה והטסטר.

אם נהיה כנים, כללי הנהיגה ושימוש באביזרים במהלך הטסט משתנים ממקום למקום ויכולים להשתנות גם בהתאם לסוג הרישיון והקטגוריה שאתם מנסים לקבל. על כך, חשוב מאוד לבדוק תמיד את ההנחיות והחוקים הקשורים לאותו בחן אותו אתם הולכים לעשות, כמו לפני שאתם ניגשים לטסט, תאוריה או כל מבחן נהיגה אחר.

כדי להתכונן לטסט בצורה הטובה ביותר, וגם לוודא שאין בעיות עם שימוש באביזרים, כדאי לעשות את הבחינה הבאה:

  1. קראו את החוקים וההנחיות מראש: כשאתם מתכוננים לטסט או לפניו, קראו את החוקים וההנחיות המקומיות בתחום שלך. תוכלו למצוא את המידע הדרוש באתרי הרשויות הרלוונטיות או בחוברות ההכנה למבחן או אפילו לשאול את מורה הנהיגה שיוכל לעזור לכם.
  2. תרגול על אמת: התרגול בשימוש באביזרים שתשתמשו בהם במהלך המבחן, יכול לעזור לכם להיות יותר בטוחים בשימוש ולהימנע מטעויות.
  3. שאלו שאלות: אם אתם מתלבטים בנוגע לשימוש באביזר מסוים, אל תהססו לשאול את המורה שלכם או את הטסטר על החוקים והאביזרים המותרים לשימוש.

מראות אחוריות לרכבזכרו,

אין צורך להיבהל בטסט, הוא סהכ מבחן שבוחן את יכולות הנהיגה שלכם.

השתדלו לנהוג בצורה זהירה ובטוחה ושיהיה לכם בהצלחה!